Programista – kto może nim zostać?

Współczesność to dynamiczny rozwój technologii – zwłaszcza tych z dziedziny informatyki. Wiele młodych osób wiąże swą przyszłość właśnie z tą tematyką. Trudno się temu dziwić, bowiem coraz więcej przedsiębiorstw bez Internetu i odpowiedniego zaplecza informatycznego nie ma prawa istnieć. Jednym z najbardziej pożądanych zawodów na współczesnym rynku pracy jest fach programisty. Skuteczny i dobry programista to fundament każdego przedsiębiorstwa. Kto może nim zostać? Odpowiedź w poniższym tekście.

Dlaczego warto zostać programistą?

Współczesny rynek pracy potrzebuje wiele programistów, a żeby się o tym przekonać wystarczy odwiedzić pierwszy z brzegu portal z ogłoszeniami dotyczącymi zatrudnienia. Łatwo jest zauważyć jak duże jest zapotrzebowanie na koderów – ofert jest bardzo dużo, a wiele z nich dotyczą zatrudnienia również osób początkujących. Jak twierdzą eksperci z rynku pracy obecnie mamy duży deficyt na pracowników z branży IT. Przedsiębiorstwa kuszą programistów wysokimi zarobkami oraz możliwością dynamicznego rozwoju. Jak mówią statystyki z ubiegłego roku wynagrodzenia programisty oscyluje w granicach 4.000-7.000zł netto, co trzeba przyznać – stanowi łakomy kąsek zwłaszcza u osób młodych.

7Kto może zostać programistą?

Od dawna panuje przekonanie, że programista to osoba po wieloletniej nauce. Oczywiście – nauka programowania jest procesem ciągłym. Nie jest jednak prawdą, że konieczne jest kończenie uniwersyteckich studiów. Równie dobrym pomysłem jest wzięcie udziału w kurs programowania. W ten sposób można znaleźć pracę bardzo szybko, a zdobyte umiejętności rozwijać już na etacie.

Szkoła Programowania Akademia 108 prowadzi kursy programowania oparte na metodzie bootcamp. To sposób na zdobycie umiejętności potrzebnych do pracy w IT, a do udziału w kursie nie jest potrzebne posiadanie wiedzy czy doświadczenia z zakresu programowania.

Kurs programowania – idealny sposób na zdobycie dobrej pracy

Wiele osób zastanawia się nad nauką programowania. Często jednak jest tak, że nie do końca są przekonani, że to dobra droga. Czy osoba nie posiadająca doświadczenia może znaleźć pracę po kursie programowania? Okazuje się, że tak. Kurs programowania w Akademii 108 rozpoczyna się od podstaw. Studenci poznają narzędzia programistyczne, technologie, a oprócz tego uczą się samodzielnego rozwiązywania problemów. Nad rozwojem umiejętności praktycznych czuwają mentorzy, którzy w oparciu o wieloletnie doświadczenie w branży uczą dobrych praktyk programistycznych oraz zwracają uwagę na najważniejsze zagadnienia, które będą najważniejsze na przyszłym stanowisku. Kurs to sposób na zdobycie świetnej pracy, a najważniejsze jest to ile wysiłku włoży się w regularną naukę. Sprawdź więcej szczegółów na temat kurs Front End Developer w Akadmeii 108.