Galeria zdjęć z wakacji. Jak zrobić?

Galeria zdjęć z wakacji. Jak zrobić

Koniec wakacji nie musi być smutnym czasem, który kojarzy się tylko z powrotem do pracy i szkoły. Wszak jeśli lato obfitowało w szalone wyjazdy ze znajomymi lub rodzinne wypady nad morze czy w góry, warto zatrzymać te chwile na dłużej. W jaki sposób? Tworząc galerię zdjęć z wakacji we własnym mieszkaniu. W tym wpisie doradzamy, jak ją przygotować i jakie ramki na zdjęcia dobrać.

Wakacje nad polskim morzem, w Tatrach czy zagranicą – nieważne gdzie, ważne z kim i w jakiej atmosferze. Wypoczynek w gronie przyjaciół i rodziny to zawsze chwile pełne uroku, niekiedy słodkiej beztroski lub szalonych przygód. Jeśli podobnie jak wielu z nas, na myśl o powrocie do pracy lub na zajęcia dostajesz małej depresji, warto rozweselić się utrwalając wspomnienia. W jaki sposób? Przygotowując galerię zdjęć z wakacji.

Ramki na zdjęcia z wakacji – rodzaje

Najpierw zadbaj o wysokiej jakości wydruki zdjęć i pomyśl o wymiarach, które Ci pasują, ponieważ w oparciu o to będziesz wybierać ramki na zdjęcia https://www.ramka.pl/ramki. Pamiętaj też, że jeśli chcesz włożyć fotografię w ramkę z passe-partout, musisz wybrać większy format ramki niż standardowe przeznaczone dla tych wymiarów.

Galerię możesz przygotować na dwa sposoby. Najłatwiejszy będzie zakup multiramy. Jest to kolaż połączonych ze sobą ramek, które wiesza się tylko na jednym uchwycie na ścianie. To taka wersja dla leniwych lub tych, które nie chcą robić kilku dziur w ścianie.  Drugi sposób to zakup kilku lub kilkunastu ramek i powieszenia każdej oddzielnie. Ważne jest, aby tworzyły ładny układ. Takie schematy wieszania wielu ramek z łatwością znajdziesz w sieci. Ramki na zdjęcia z wakacji nie muszą być przy tym wszystkie jednakowe. Możesz wybierać różne oprawy, ale pamiętaj, aby całość tworzyła pewną harmonię.

Galeria zdjęć z wakacji. Jak zrobić1

Jak wyeksponować zdjęcia znad morza i z gór?

Galeria zdjęć z wakacji powinna korespondować stylem z taką letnią tematyką. Jeśli będą eksponowane fotografia znad morza, to warto kupić ramki z naturalnego lub przecieranego drewna w stylu shabby. Świetnie będą wyglądać też ramki białe klasyczne przeplatane z tymi bardzie ozdobnymi, np. w oprawce z korka, sznurka lub innego materiału nawiązującego do stylistyki marynistycznych.

Fotografie upamiętniające wyjazd w góry można wyeksponować za pomocą kilku większych ramek ułożonych w symetrycznym porządku. Warto, aby piękne widoki były odpowiednio duże i widoczne. Nasza propozycja to cztery ramki w rozmiarach co najmniej 40x50cm z passe partout, a do tego zdjęcia wydrukowane w rozmiarze 30x40cm.

Ramki hiszpańskie, afrykańskie i inne

Jeśli najmilej wspominasz wakacje spędzone w ciepłym kraju, warto aby galeria zdjęć z wakacji prezentująca fotografie nawiązała stylem do danej kultury. Takie tematyczne ramki to np.  hiszpańskie, w stylu portugalskim czy afrykańskim z naturalnego drewna egzotycznego. Ładnie też będą wyglądały oprawki ozdobne art deco podkreślające krajobrazy pustynnego Egiptu czy Tunezji. Pamiętaj też o najważniejszym – muszą być one dobrej jakości i starannie dobrane do koncepcji. Najlepszym rozwiązaniem są ramki na wymiar, które oferują dobre sklepy internetowe takie jak ramka.pl. Cały asortyment znajdziesz na stronie https://www.ramka.pl/.